Race Results: US Recognition Run Tuff - ROUND 1

4/28/2019
Rounds | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Finals
  Name # Home Town R/T Dial In ET MPH
WIN Robert Sheesley 5504X Littleton CO .121 8.69
R/U Amanda Bader B521 Westminster CO .091 7.19
WIN BILL HADDON H519 PUEBLO WEST CO .119 8.68
R/U Kent Clark B414 Lakewood CO .906 9.79
WIN Charles Flores 5201 Northglenn CO .097 8.72 8.714 78.33
R/U Jamey Sheesley B768 Littleton CO .139 10.28 10.183 69.05
WIN Adeline Clark B412 Littleton CO .478 9.05 9.041 77.69
R/U Rich Brookhaus B819 Denver CO -.025 10.35 10.346 68.21
WIN Derrick Else 509V Brighton CO .124 8.01 8.392 59.31
R/U Mike Mulligan B323 Denver CO .109 12.30 12.876 55.92
WIN Jim Hood B111 Brighton CO .027 6.91 6.993 99.22
R/U Heath Hathorne B764 Wheatridge CO .006 7.65 7.614 90.36
WIN Robert Wilson B881 Strasburg CO .058 7.60 7.923 77.43
R/U 100 1.230 9.82 9.741 75.82
WIN 740 .613 11.90 12.781 56.46
R/U Robert Wilson P374 Strasburg CO 9.20
WIN Jim Smith J548 Highlands Ranch CO .049 7.95 7.977 87.66
R/U Brad Juntunen J516 Westminster CO .090 7.77 7.790 90.03
WIN Walt Adelberger P234 Idledale CO .086 8.99 9.516 71.06
R/U James Kropelnicki P191 Westminster CO -.029 7.87 7.990 94.19
WIN Bill Newman 5743 Hudson CO .081 8.00 7.980 83.21
R/U Michael Becker B520 Englewood CO .084 10.28 10.224 68.75
WIN Caitlin Hockaday H593X Windsor CO .035 7.60 7.621 83.03
R/U Jack Brittingham Jr E527X Commerce City CO .038 7.86 7.886 87.72
WIN Lonnie Baker 570F Mead CO .066 7.12 7.157 90.19
R/U Rick Ulmer B724 Colorado Springs CO .157 7.55 7.617 92.16
WIN Steven Mang E518 Lakewood CO .049 7.66 7.694 90.68
R/U Pepper Baker P547 Mead CO -.024 7.83 7.846 88.62
WIN William Fry B475 Arvada CO .066 8.95 8.621 83.05
R/U Greg Susuras B332 Lakewood CO -.031 8.15 8.171 86.72
WIN Emily Price B453 Arvada CO .046 9.88 9.834 71.79
R/U Patrick Holland B115 Lakewood CO .118 8.80 8.665 84.72
WIN Cheryl Muhr D510 Littleton CO .045 8.86 8.871 78.41
R/U Laura Hicks B406 Longmont CO -.070 8.66 8.598 81.40
WIN John Muhr D512 Littleton CO .075 7.97 7.976 80.12
R/U Larry Ford F510 Nathrop CO .412 8.51 8.488 82.18
WIN Tyler Bidwell B795 Littleton CO .028 8.20 8.286 78.70
R/U Rod Elliott B106 Lakewood CO .199 6.72 6.706 101.44
WIN John Goodrick B790 Platteville CO -.074 8.05 8.597 77.89
R/U Christine Ask B455 Morrison CO -.293 8.03 7.951 86.90
WIN B741 .043 7.57 7.649 90.51
R/U Kristin Callaway B235 Monument CO -.056 7.34 7.347 95.21
WIN Kraig Lindsay P402 Byers CO .054 8.77 8.925 79.51
R/U Shorty Skougstad B433 Wheat Ridge CO -.025 10.49 10.695 67.59
WIN Danielle Kawano D888 Brighton CO .102 9.40 9.177 76.04
R/U Daniel Hensel B635 Thornton CO -.019 9.90 9.830 72.41
WIN Chris Mang M588 Strasburg CO .063 8.65 8.593 80.79
R/U Rick Schillereff E560 Aurora CO -.002 8.11 8.107 85.22
WIN Jason Hobbs B266 Lochbuie CO .034 7.30 7.310 93.41
R/U P154 -.002 8.80 9.256 78.64
WIN Blaine Flanscha F588 Fowler CO .099 8.15 8.150 84.31
R/U Fred D Gomez B785 -.010 7.67 7.712 87.42
WIN Tim Larson B557 Littleton CO .074 7.86 8.034 73.94
R/U Roger Kuyatt B268 Lakewood CO .305 10.48 10.461 68.62
WIN Cassie Wagner B122 Littleton CO .147 9.63 9.667 76.47
R/U Richard Thorpe C555 Bailey CO -.004 8.29 8.208 82.51
WIN Sara Thorpe D555 Bailey CO .086 8.11 8.124 84.84
R/U Jeanne Swartwood J581 Lakewood CO -.007 9.26 9.326 76.21
WIN Arik Frost B126 Lakewood CO .101 7.52 7.538 89.07
R/U P413 -.374 6.90 7.080 98.99
WIN Becky Zyzak P112 Westminster CO .207 8.95 9.029 78.70
R/U John Bandimere Jr. 1938 Wheatridge CO -.028 7.00 7.107 99.74
WIN Ric Moore B420 Littleton CO .071 7.47 7.497 92.39
R/U Chris Davidson B708 Broomfield CO -.037 6.91 6.871 99.66
Next Round >