Bandimere Speedway Bandimere Speedway Banner
Bandimere Speedway Banner Bottom

08/23/2013 Race Results For
Pennzoil ULTRA Trophy/Jkpt.
Round 1

[Round 1]   [Round 2]   [Round 3]   [Round 4]   [Round 5]   [Finals]   
  Name # Home Town R/T Dial In ET MPH
WIN JASON GALBAUGH 5610 Littleton CO .029 11.50 11.453 123.62
R/U SINGLE
 
WIN Jason Schutter 5286 Wheat Ridge CO .069 8.86 8.851 151.12
R/U Jerry Callahan 5921 Wheat Ridge CO .048 9.08 9.046 140.85
 
WIN Charles Crawford Z507 Brighton CO .093 10.19 10.179 129.54
R/U Michael Otis 5368 Wheat Ridge CO -.023 10.12 10.203 130.33
 
WIN Mark Price B174 Arvada CO .002 10.72 10.726 117.96
R/U Alan Troxler A521 Thornton CO .075 10.49 10.668 128.31
 
WIN Ed Holmes H515 Littleton CO .035 12.11 12.135 109.30
R/U 377 .015 14.56 14.638 85.28
 
WIN John Davidson C586 Conifer CO .101 10.37 10.389 130.71
R/U Chris Grandgeorge B121 Lakewood CO -.070 11.54 11.544 115.60
 
WIN Shane Horan A510 Littleton CO .066 14.43 14.426 98.05
R/U Tim Larson L530 Littleton CO -.014 12.83 12.788 107.01
 
WIN Steve Hill P810 Thornton CO .013 10.89 10.915 126.09
R/U Kyle & John Tripp 5357 Golden CO .060 9.99 9.974 132.87
 
WIN Lisa Hill P703 Thornton CO .030 11.76 11.767 109.89
R/U Arik DeVelder E503 Arvada CO .028 11.81 11.835 106.21
 
WIN Jeffery Meyer B960 Lakewood CO -.072 11.92 11.808 114.51
R/U Dan Gutchess B219 Lakewood CO -.025 15.10 15.033 91.84
 
WIN Jack Cussins B222 Denver CO .019 11.34 11.505 102.49
R/U Steve Kuzava B307 Aurora CO .225 13.72 13.694 98.61
 
WIN Benjamin Conrad A527X Bailey CO .101 10.65 10.773 105.38
R/U RJ Shutleff/E. Teemley B892 Arvada CO .159 15.40 15.656 77.96
 
WIN Charles Whitfield B131 Aurora CO .113 10.35 10.316 129.52
R/U Greg Susuras B332 Lakewood CO .023 13.68 13.557 102.28
 
WIN Jack Brittingham Jr E527 Commerce City CO .097 10.56 10.586 118.53
R/U Ron Roti 777 Arvada CO .002 11.85 12.054 112.21
 
WIN Ed Sawyer III B112 Littleton CO .301 10.46 10.534 128.43
R/U Stefanie Kummet B761 Littleton CO .286 10.19 10.163 126.72
 
WIN Jeff Mockenhaupt B728 Littleton CO .036 13.19 13.225 101.41
R/U Max Sedbrook B406 Lakewood CO .043 10.90 10.962 121.69
 
WIN Austin Hockaday B394 Mead CO .031 12.40 12.423 100.44
R/U Jennafer Jones J584 Lakewood CO .206 11.20 11.155 117.71
 
WIN Kelly Hockaday B393 Mead CO .030 10.38 10.397 123.68
R/U Ernie Raile V590 Lakewood CO .041 10.76 10.776 125.27
 
WIN Ted Gooding Jr. B714 Golden CO .110 12.55 12.540 106.25
R/U Hanna Winter B992 Littleton CO -.015 13.57 13.580 98.27
 
WIN John Hafer B190 Denver CO -.007 16.97 16.998 80.98
R/U Bret Meyer 5016 Lakewood CO 9.23
 
WIN Rickey Latimer P351 Westminster CO .149 11.14 11.061 120.25
R/U SINGLE
 
  [Back To Calendar] Next Round >>>