Bandimere Speedway Bandimere Speedway Banner
Bandimere Speedway Banner Bottom

09/01/2013 Race Results For
Pennzoil ULTRA Pro E.T.
Round 2

[Round 1]   [Round 2]   [Round 3]   [Round 4]   [Round 5]   [Round 6]   [Finals]   
  Name # Home Town R/T Dial In ET MPH
WIN Nicholas Kummet MX5280 Westminster CO .159 11.14 11.156 115.99
R/U Scott Hyre 5228 Arvada CO .045 11.63 13.033 103.02
 
WIN Jeffery Meyer B960 Lakewood CO .057 11.71 11.737 105.45
R/U Stefanie Kummet B761 Littleton CO .201 10.18 10.436 139.08
 
WIN BURT LUSK 423 MORRISON CO .127 13.33 13.344 101.91
R/U Jim Lubbers A545 Gypsum CO .038 11.38 11.358 110.77
 
WIN Mark Lovell Jr B295 Eagle CO .021 11.19 11.227 117.08
R/U Alan Troxler A521 Thornton CO .170 10.51 10.509 129.01
 
WIN Mike Rezny 5119 Denver CO .172 10.79 10.810 123.50
R/U Chris Grandgeorge B121 Lakewood CO -.067 11.57 11.556 115.37
 
WIN Paul Walter B312 Denver CO -.010 11.65 11.636 115.15
R/U John Muhr D512 Littleton CO -.036 12.22 12.286 111.46
 
WIN Chris Warner W527 Gypsum CO .010 11.88 11.900 111.87
R/U J.Laferty/E.Teemley B647 Westminster CO -.004 12.09 12.122 112.47
 
WIN Henry Helming 5321 Lakewood CO .024 10.60 10.611 119.38
R/U John Schillinger B737 Aurora CO .066 10.40 10.419 126.41
 
WIN Chris Wells B914 Lafayette CO .004 11.66 11.647 115.09
R/U Austin Hockaday B394 Mead CO .010 12.41 12.396 108.12
 
WIN Jeremy Oldham J538 Thornton CO .014 10.89 10.950 113.41
R/U Wyatt Thorpe E550 Brighton CO .039 11.96 12.024 111.96
 
WIN Ted Romero 508 Littleton CO .032 11.48 11.520 103.64
R/U Rick Schillereff E560 Aurora CO .067 13.36 13.426 93.41
 
WIN Kyle & John Tripp 5357 Golden CO .023 13.26 13.288 87.70
R/U Ed Holmes H515 Littleton CO .059 12.14 12.203 111.61
 
WIN Arik Frost B126 Alma CO .024 12.52 12.595 98.33
R/U Doug Troudt 5308 Littleton CO .052 13.16 13.231 100.28
 
WIN Sig Patzer P347 Westminster CO .189 10.96 10.979 121.75
R/U Brian Jones B330 Centennial CO .221 11.92 11.953 112.09
 
WIN Sterling Nelson N508 Thornton CO .136 10.52 10.534 122.52
R/U Mike Bader P146X Englewood CO .149 13.06 13.077 98.43
 
WIN XOUT
R/U XOUT
 
WIN Jason Schade 5678X Northglenn CO .044 11.06 11.102 121.15
R/U Jeffra Mustard B947 Arvada CO -.056 11.47 11.456 116.39
 
WIN John Frank F506 Keenesburg CO .035 9.97 10.042 122.79
R/U Charles Welch P216 Northglenn CO .098 11.23 11.303 116.84
 
WIN Justin Ewing E542X Brighton CO .051 10.68 10.657 124.69
R/U Tim Smith T558 Keenesburg CO -.015 10.11 10.156 133.59
 
WIN Dustin Moore M513 Commerce City CO .047 10.61 10.603 125.99
R/U Lee Smith X514 Denver CO .011 11.35 11.298 115.00
 
WIN Kevin Jaramillo B629 Brighton CO .017 11.76 11.762 111.92
R/U Amy McArthur B633 Keenesburg CO .128 12.93 12.962 103.67
 
WIN David Zinke A536 Arvada CO .031 12.71 12.717 103.48
R/U Jack Cussins B222 Denver CO .020 11.11 11.135 119.19
 
WIN Vincent Ostapchenko B138 Aurora CO .002 11.76 11.768 108.80
R/U Steve Kawano J570 Lochbuie CO .041 10.64 10.689 126.00
 
WIN Kariann Bombard P600 Lakewood CO .018 11.33 11.344 117.58
R/U Donny Heisler P454 Morrison CO -.016 10.84 10.871 123.81
 
WIN Ernie Raile V590 Lakewood CO .018 10.72 10.736 125.42
R/U Steve Hill P810 Thornton CO .025 10.93 10.929 123.51
 
WIN John Davidson C586 Conifer CO .038 10.28 10.275 131.69
R/U Jeff Brnak 540 Keenesburg CO -.025 10.35 10.374 129.43
 
WIN Kyle Cramsey E537 Morrison CO .013 10.92 10.951 120.60
R/U Cheryl Muhr D510 Littleton CO .057 13.55 13.526 96.21
 
<<< Previous Round [Back To Calendar] Next Round >>>