Bandimere Speedway Bandimere Speedway Banner
Bandimere Speedway Banner Bottom

10/13/2013 Race Results For
Grand Prix Trophy
Round 2

[Round 1]   [Round 2]   [Round 3]   [Round 4]   [Round 5]   [Round 6]   [Finals]   
  Name # Home Town R/T Dial In ET MPH
WIN TODD SMITH P540 PUEBLO WEST CO .071 11.55 11.723 102.84
R/U Don Reimer P455 Idaho Springs CO .025 11.49 11.830 110.51
 
WIN Gary Shestak B461 Longmont CO .106 13.20 13.281 100.53
R/U HENRY CULP 881 SILVER OLUME CO .099 11.90 12.117 107.98
 
WIN Chad Babcock A515X Englewood CO .072 12.48 12.877 82.97
R/U JEFF KENNEDY 882 COMMERCE CITY CO .143 18.65 19.201 71.86
 
WIN Jeff Boxler B272 Littleton CO .156 12.37 12.360 107.68
R/U Sabu Watanabe Jr R527 Hudson CO .030 16.80 16.672 80.13
 
WIN Allen Pugh B208 Northglenn CO .060 11.03 11.054 121.42
R/U Arik Frost B126 Alma CO -.054 12.49 12.536 104.00
 
WIN C. Asti/C. Mang E546 Henderson CO .018 14.07 14.170 87.14
R/U John Fisher P283 Northglenn CO .129 13.31 13.357 103.59
 
WIN Matt Crist B165 Lakewood CO .028 14.25 14.207 93.29
R/U Mike Mulligan B141 Denver CO .049 13.59 13.483 92.20
 
WIN Austin Hockaday B394 Mead CO .035 12.30 12.299 108.60
R/U Rob Conklin B604 Littleton CO -.170 13.14 13.143 101.92
 
WIN John Muhr D512 Littleton CO .029 13.08 13.141 101.29
R/U Lori/Gary Vang 5901 Parker CO -.105 14.55 14.504 94.20
 
WIN Ted Gooding Jr B714 Golden CO .074 12.39 12.463 104.01
R/U Bernard Bryan B143 Pine CO .073 12.58 12.536 118.99
 
WIN BRANDON HOCKADAY 886 MEAD CO .046 16.90 16.922 79.51
R/U Chris Wells B914 Lafayette CO .062 11.61 11.622 110.47
 
WIN Dan Gutchess B219 Lakewood CO .086 14.97 14.921 91.35
R/U Walt Adelberger P234 Idledale CO -.161 13.10 13.251 101.83
 
WIN Laura Hicks B404 Longmont CO .125 13.56 13.569 99.46
R/U BART BOLLERS J937 MERINO CO .055 13.22 13.312 100.89
 
WIN Darwin Glaze B198 Thornton CO .056 10.01 10.035 134.46
R/U Joey Horan 5610 Littleton CO .097 14.96 14.867 95.67
 
WIN Jamey Ferguson B636 Conifer CO .070 12.40 12.466 105.60
R/U Jackie Asti B822 Henderson CO -.037 13.17 13.154 105.36
 
WIN Jeanne/Tom Swartwood B122 Lakewood CO .067 14.45 14.474 90.82
R/U ED BOWERSOX 965 DENVER CO .260 13.47 13.499 102.29
 
WIN John Ranum B859 Denver CO .071 13.29 13.293 99.70
R/U Danielle Cliff D888 Firestone CO .045 13.18 13.167 100.22
 
WIN Steven Jones B330X Centennial CO .284 11.84 12.699 102.57
R/U Phillip Stiers P149 Lakewood CO -.001 11.75 11.766 115.63
 
WIN Derrick Else 509V Brighton CO .103 11.93 12.532 85.91
R/U MICHAEL GADAROWSKI 354 LAKEWOOD CO .138 14.90 15.502 84.19
 
WIN Mark Tokach B688 Littleton CO LB3A 13.80 14.411 98.47
R/U Roy Anderson B661 Englewood CO 13.80
 
WIN Paul Harris H514 Castle Rock CO .050 11.80 11.853 106.46
R/U DENNIS COLLOM 952 FEDERAL HEIGHTS CO .060 16.72 16.819 81.07
 
<<< Previous Round [Back To Calendar] Next Round >>>