Bandimere Speedway Bandimere Speedway Banner
Bandimere Speedway Banner Bottom

10/06/2013 Race Results For
Grand Prix PRO E.T.
Round 2

[Round 1]   [Round 2]   [Round 3]   [Round 4]   [Round 5]   [Round 6]   [Finals]   
  Name # Home Town R/T Dial In ET MPH
WIN J.Laferty/E.Teemley B647 Westminster CO .129 15.07 15.191 91.83
R/U SINGLE
 
WIN Allen Pugh B208 Northglenn CO .049 10.92 11.019 116.97
R/U Doug Brunson P427 Longmont CO .128 11.42 11.476 115.93
 
WIN Ed Holmes H515 Littleton CO .003 12.03 12.096 110.84
R/U Donny Heisler P454 Morrison CO .089 10.80 10.823 123.62
 
WIN Brandon Duhachek B983 Arvada CO .022 12.37 12.320 108.47
R/U Sean Jamison B409 Brighton CO -.001 10.80 10.835 121.04
 
WIN Cheryl Muhr D510 Littleton CO .025 13.45 13.440 99.34
R/U Zach Eldred B257 Aurora CO .060 10.49 10.462 126.85
 
WIN John Schillinger B737 Aurora CO .040 10.31 10.337 126.83
R/U Ryan Perry B657 Littleton CO -.002 13.96 13.980 96.63
 
WIN Jack Cussins B222 Denver CO .061 10.99 11.266 100.08
R/U Arik DeVelder/K Tripp E503 Arvada CO .049 11.68 12.510 104.57
 
WIN Rick Schillereff E560 Aurora CO .030 13.33 13.306 100.40
R/U Jeffery Meyer B960 Lakewood CO -.045 11.49 11.478 116.97
 
WIN Kelly Hockaday B393 Mead CO .025 10.26 10.277 126.67
R/U Rich Niles P414 Arvada CO .042 11.16 11.170 121.46
 
WIN Mike Rezny 5119 Denver CO .040 10.87 10.873 121.90
R/U Jeffra Mustard B947 Arvada CO .092 11.33 11.316 116.14
 
WIN Nick Maloley B880 Northglenn CO .026 9.73 9.731 136.12
R/U Tom Dorn P955 Westminster CO .032 11.74 11.759 115.91
 
WIN David Ziegler B837 Denver CO .021 10.90 10.978 122.19
R/U Jereme Niles B347 Brighton CO -.041 10.53 10.592 124.88
 
WIN Jack Brittingham Jr E527 Commerce City CO .035 10.49 10.500 123.24
R/U Glenn Collins P117 Littleton CO .030 10.65 10.702 125.26
 
WIN Lisa Dickinson P516 Lakewood CO .059 10.35 10.319 132.62
R/U Raymond Davis Sr P317 Arvada CO -.032 11.05 11.072 120.69
 
WIN Henry Sliwinski 5779 Centennial CO .026 11.21 11.221 116.07
R/U Pepper McClenahan P547 Laramie WY -.038 12.58 12.574 108.57
 
WIN John Koenig B699 Lakewood CO .062 10.99 11.137 111.93
R/U John Ryan B175 Denver CO .146 11.85 11.928 113.13
 
WIN John Davidson C586 Conifer CO .023 10.12 10.150 129.21
R/U Matt Crist B165 Lakewood CO .014 13.78 13.853 95.68
 
WIN Steve Kuzava B307 Aurora CO .071 13.43 13.484 99.12
R/U Jennafer Jones J584 Lakewood CO -.139 10.93 10.927 121.95
 
WIN Arik Frost B126 Alma CO .000 12.51 12.506 101.84
R/U Jeremy Oldham J538 Thornton CO .031 10.78 10.768 120.62
 
WIN Susan Tubutis 590T Littleton CO .104 15.17 15.159 93.45
R/U Alan Troxler A521 Thornton CO -.064 10.30 10.314 130.14
 
WIN Chris Wells B914 Lafayette CO .019 11.52 11.561 113.87
R/U Nick Johanns B725 Franktown CO .163 10.67 10.701 126.41
 
<<< Previous Round [Back To Calendar] Next Round >>>